SDKÚ chce bič na čierne stavby, podľa OĽaNO ide o zbabelosť

Aktualizované:
SDKÚ chce bič na čierne stavby, podľa OĽaNO ide o zbabelosť
Zdroj foto: SITA
Návrh SDKÚ-DS na likvidáciu nových chatrčí na cudzích pozemkoch je podľa poslanca za Obyčajných ľudí a nezávislé osobnosti a nového splnomocnenca vlády pre rómsku komunitu Petra Polláka nehodný SDKÚ-DS.

Rýchly mechanizmus na zastavenie budovania stavieb

SDKÚ-DS chce zaviesť rýchly mechanizmus, aby sa zastavilo budovanie nových čiernych stavieb. Návrh sa netýka stavieb, ktoré existujú desiatky rokov. Prvý krok je zastavenie nových čiernych stavieb, aby po 1. októbri už ani jedna čierna stavba nevznikla alebo bola zlikvidovaná v zárodku.

SDKÚ-DS tiež chce odstrániť podľa nej úplne nezmyselný stav, keď časť obyvateľstva, poberatelia sociálnych dávok, sú štátom platení za to, že sa správajú podľa ústavy. Ústava ukladá všetkým deťom povinnú školskú dochádzku, ale časť občanov za to, že ich dieťa chodí do školy, dostáva peniaze.

V tom istom zákone SDKÚ-DS rieši aj otázku aktivačných prác, keď súčasné znenie zákona umožňuje, aby aj pri odpracovaní jednej hodiny aktivačných prác získal poberateľ sociálnych dávok plnú výšku. Modrí navrhujú vrátiť sa k pôvodnému stavu, to znamená, že poberateľ musí odpracovať minimálne 20 hodín týždenne, aby mu vznikol nárok na túto dávku.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá