Najzaujímavejšie fotografie týždňa

Najzaujímavejšie fotografie týždňa
Zdroj foto: SITA
Pozrite sa na náš pravidelný výber najzaujímavejších agentúrnych fotografií týždňa.

1. Rybári zo španielskej Andalúzie pred cestou na more pripravujú sieť. V krajine, ktorá bojuje s veľkou nezamestnanosťou, však pokoj nie je. Prebiehajú masové protesty a v niektorých regiónoch silnejú separatistické snahy. (AP Photo/Emilio Morenatti)

2. Sýria zažila najkrvavejší deň od začiatku povstania, počas ktorého zahynuli stovky ľudí. Na obrázku sú dvaja povstalci so svojpomocne vytvoreným inštrumentom, ktorý im pomáha prežiť. (AP Photo/Hussein Malla)

3. Fotografia ukazuje časť rituálu Kaparot. Ultraortodoxní židia veria, že hriechy malého chlapca, nazhromaždené za posledný rok, počas neho prejdú do kuraťa. (AP Photo/Ariel Schalit)

4. Pred sídlom nemeckej kancelárky vznikla falošná zlatá pyramída. Aktivisti, ktorí z jej vrcholu kričali slogany, chceli poukázať na problém rozdelenia bohatstva vo svete. (AP Photo/Markus Schreiber)

5. Nórsko má novú ministerku kultúry. Stala sa ňou len 29-ročná moslimka Hadia Tajik, ktorej rodina pochádza z Pakistanu. Mladá politička sa na sociálnych sieťach stala okamžite hviezdou. Foto: nettavisen.no

6. Juhokórejskí vojaci počas Dňa ozbrojených síl predvádzajú svoje schopnosti. Krajina si kvôli problematickému severnému susedovi musí udržiavať veľku a bojaschopnú armádu. (AP Photo/Lee Jin-man)

7. Prezident Ivan Gašparovič, ktorý v New Yorku vystúpil na konferencii OSN, získal novú cennú fotografiu do rodinného albumu. Foto: SITA/MZV SR

8. Mladé kašmírske zdravotníčky pri konflikte s indickými policajtkami. V meste Srinagar protestovali tisíce študentiek proti posledným skúškam, po ktorých 90 percent z nich vyhodili. (AP Photo/Mukhtar Khan)

9. Grécko ochromil generálny štrajk. Obyvateľstvo totiž odmieta ďalšie drakonické úsporné opatrenia, na ktorých sa dohodol kabinet s Európou. (AP Photo/Petros Giannakouris)

10. Americký návrhár Rick Owens pripravil pre Parížanov nadpozemsky pôsobiacu módnu šou. (AP Photo/Thibault Camus)

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá