Zo záznamu Lučanského unikli fotografie, minister reagoval

Zo záznamu Lučanského unikli fotografie, minister reagoval
Zdroj foto: TASR/Pavol Zachar
Únik fotografií zo zdravotného záznamu z operácie zosnulého policajného exprezidenta Milana Lučanského prešetria. Minister obrany Jaroslav Naď o tom informoval na sociálnej sieti. Hovorí, že ide pravdepodobne o porušenie zákona. Lučanského po zranení oka vo väzbe operovali v Ústrednej vojenskej nemocnici SNP v Ružomberku, ktorá patrí pod rezort obrany.

"Urobíme všetko preto, aby sme identifikovali človeka alebo ľudí, ktorí takýto únik zdravotných informácií umožnili a aby tento človek alebo ľudia boli za takúto činnosť aj adekvátne potrestaní, vrátane trestnoprávnych následkov," vyhlásil. Osobe, ktorá poskytne informáciu o tom, ako sa zdravotný záznam dostal na verejnosť, garantuje anonymitu, odmenu a beztrestnosť.

Minister poprel tiež informácie o údajnom odvolaní riaditeľa nemocnice Vladimíra Lengvarského. "ÚVN v Ružomberku navyše nijakým spôsobom nezlyhala pri menšom operačnom zákroku, ktorý klinika ORL realizovala v súvislosti s medializovaným zranením okolia oka generála Lučanského. Naopak po cca. 90 minútovej operácii sa pacientovi výrazne vylepšil zrak a už na druhý deň mohol byť prevezený do nemocnice pre väzňov a odsúdených v Trenčíne. Nevidím preto ani najmenší dôvod na akékoľvek trestanie riaditeľa nemocnice v Ružomberku," napísal šéf rezortu v príspevku.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá