Nová mutácia koronavírusu sa zrejme šíri aj v Afrike. Je iná

Nová mutácia koronavírusu sa zrejme šíri aj v Afrike. Je iná
Zdroj foto: SITA/AP
V Nigérii sa šíri zrejme ďalší nový variant koronavírusu, informovalo vo štvrtok africké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb.

Podľa agentúry DPA šéf tohto centra John Nkengasong uviedol, že tento vírus má podobnú mutáciu ako v Británii a Juhoafrickej republike, "ale vyzerá to tak, že ide o samostatný kmeň". Aký rozsiahly je tento variant v Nigérii alebo v iných krajinách, zatiaľ nie je známe, poznamenal Nkengasong. Zdôraznil, že mutácie nie sú pri takýchto vírusoch neobvyklé: "Mali by sme očakávať, že tieto nové varianty sa budú aj naďalej objavovať".

Británia a Juhoafrická republika nedávno oznámili objav nových variantov koronavírusu, čo vyvolalo vlnu cestovných obmedzení. Odborníci tvrdia, že tieto kmene sú si podobné, ale vyvinuli sa nezávisle od seba. Variant v Juhoafrickej republike sa prenáša rýchlo a je pravdepodobne zodpovedný za väčšinu druhej vlny tamojšej pandémie, uviedol Nkengasong. Nevidí však dôvod na zavedenie nových cestovných obmedzení v Afrike po objavení zrejme nového variantu koronavírusu v Nigérii.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá