Čísla v ČR strmo stúpajú, rizikové skóre je na maximálnom stupni

Čísla v ČR strmo stúpajú, rizikové skóre je na maximálnom stupni
Zdroj foto: SITA/AP (ilu)
Laboratóriá v Česku odhalili v stredu 14.054 prípadov nákazy koronavírusom. Rizikové skóre je na hodnote 81, čo zodpovedá piatemu stupňu protiepidemického systému PES, teda najvyššiemu stupňu ohrozenia. píše webová stránka televíznej stanice Nova. Najvážnejšia situácia aktuálne panuje v moravskosliezskom okrese Opava.

Oproti minulému týždňu ide o takmer dvojnásobný nárast za 24 hodín - 16. decembra bolo odhalených 7613 nakazených, sumarizuje TV Nova. Rizikové skóre, od ktorého závisí zmena opatrení proti koronavírusu, je na hodnote zodpovedajúcej piatemu stupňu protiepidemického systému. V stredu sa táto hodnota zvýšila o štyri body na 81.

V súčasnosti je hospitalizovaných 4836 pacientov s chorobou COVID-19, z toho je podľa aktuálnych údajov 642 vo vážnom stave. Oproti stavu z utorka sa zvýšil počet pacientov s ťažkým priebehom tohto ochorenia.

Každý pracovný deň sa vykoná zhruba 20.000-35.000 testov. Podiel pozitívnych testov je v priemere 20-25 percent. V stredu sa vykonalo dokonca 37.178 testov, všíma si spravodajský server tn.nova.cz.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá