Trump udelil ďalšie milosti, dočkali sa aj jeho odsúdení spojenci

Odchádzajúci americký prezident Donald Trump udelil milosť 26 ľuďom vrátane Rogera Stonea a Paula Manaforta, Trump okrem iných udelil milosť svojmu dlhoročnému spojencovi Stoneovi, vedúcemu kampane pred voľbami v roku 2016 Manafortovi, či Charlesovi Kushnerovi - otcovi svojho zaťa Jareda Kushnera

Stone a Manafort boli odsúdení v súvislosti s vyšetrovaním špeciálneho vyšetrovateľa Roberta Muellera, píše na svojej webovej stránke stanica CNN. Stonea v novembri 2019 uznali za vinného vo všetkých bodoch z klamania Kongresu, bránenia súdnemu procesu a ovplyvňovania svedkov.

Dlhoročný politický poradca republikánov Manafort bol v roku 2019 odsúdený na sedem a pol roka väzenia za daňové zločiny, bankový podvod a sprisahanie, pričom väčšina obvinení súvisela s jeho podnikaním na Ukrajine s politikmi a magnátmi spriaznenými s Ruskom. V máji tohto roka ho však z väzenia prepustili, aby ho ochránili pred nákazou koronavírusom, a zvyšok trestu si odpykával v domácom väzení.

Charlesa Kushnera uznali za vinného po tom, ako sa v roku 2004 priznal k daňovým únikom, ovplyvňovaniu svedkov a nezákonným príspevkom na kampaň. Trump už v utorok omilostil 15 ľudí vrátane dvoch, ktorí boli odsúdení v spojitosti s údajným zasahovaním Ruska do amerických prezidentských volieb v roku 2016, a štyroch žoldnierov odsúdených za zabitie irackých civilistov.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá