Uviaznutí Slováci môžu vstúpiť do Francúzska, podmienkou je test

Občania SR prichádzajúci zo Spojeného kráľovstva, ktorí uviazli na hraničnom priechode, môžu od stredy vstupovať na územie Francúzska. Podmienkou je však negatívny test na ochorenie COVID-19. Môže ísť o RT-PCR i antigénový test, ktorý je schopný odhaliť aj nový kmeň koronavírusu. Na sociálnej sieti o tom informuje ministerstvo zahraničných vecí.

"Test nesmie byť starší ako 72 hodín od doručenia jeho výsledku. Na výsledok antigénového testu sa čaká približne 30 minút. Odberné testovacie miesta sú k dispozícii na britsko-francúzskych hraničných priechodoch," približuje slovenský rezort diplomacie. Uvedený režim platí do 31. decembra 2020, s možným predĺžením do 6. januára 2021.

Britská vláda zároveň upozorňuje, aby sa ďalší vodiči nákladných áut nepokúšali dostať do oblasti Kentu a Doveru, keďže sú cesty preplnené. Uvoľnenie všetkých prechodných trás môže trvať aj niekoľko dní. Britská armáda zriadila niekoľko odberových miest vyhradených na testovanie uviaznutých vodičov.

Občania môžu v prípade potreby kontaktovať pohotovostnú telefonickú linku Slovenského veľvyslanectva v Spojenom kráľovstve, ktorá je dostupná 24 hodín denne na telefónnom čísle +44 78 6641 0783. Zároveň môžu kontaktovať konzulárne oddelenie veľvyslanectva prostredníctvom e-mailovej adresy cons.london@mzv.sk.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá