Poslanca Smeru predvolala NAKA, má ísť o Krajmera a agrodotácie

Poslanca Smeru predvolala NAKA, má ísť o Krajmera a agrodotácie
Zdroj foto: TASR/Martin Baumann
Poslanec národnej rady Anton Stredák vypovedá na Národnej kriminálnej agentúre o tom, že mal údajne dostávať informácie od vtedajšieho šéfa protikorupčnej jednotky NAKA Roberta Krajmera o vyšetrovaní nezákonného čerpania agrodotácií z Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

Informovali o tom noviny.sk. O Stredákovi vypovedá terajší kľúčový svedok polície a bývalý funkcionár finančnej správy Ľudovít Makó. Ten podľa informácií spravodajského portálu noviny.sk mal polícii povedať o utajovanom stretnutí Norberta Bödöra, bývalého šéfa NAKA Petra Hraška a Roberta Krajmera v bratislavskej budove na šiestom poschodí. Na stretnutí bola podľa Ľudovíta Makóa prijatá dohoda, že všetky informácie týkajúce sa PPA pôjdu výlučne z NAKA do NAKA a len cez Roberta Krajmera, ktorý ich mal následne posúvať poslancovi Stredákovi.

„Prečo, to už Ľudovít M. neobjasňuje. Zrejme to ale súvisí s údajným prepojením Stredáka s vysokopostavenými funkcionármi PPA, ktorých dnes NAKA stíha spolu s Norbertom B. v súvislosti s kauzou Dobytkár,“ vysvetľujú noviny.sk.

Na výsluchu sú podľa portálu prítomní advokáti stíhaných funkcionárov PPA, advokát obvineného podnikateľa Norberta Bödöra a obvineného finančníka Martina Kvietika. Oboch polícia stíha pre pranie špinavých peňazí, ktoré mali pochádzať práve z kšeftov s dotáciami z PPA. Stredák je v súčasnosti v postavení svedka.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá