Gymnastka Mokošová vybojovala pre Slovensko historický bronz

20.12.2020 15:25

Slovenská športová gymnastka Barbora Mokošová získala bronzovú medailu na bradlách na majstrovstvách Európy žien v tureckom Mersine. Pre Slovensko získala historicky premiérový cenný kov na kontinentálnom šampionáte.

Mokošová využila neprítomnosť viacerých silných gymnastických reprezentácii na podujatí. Jej výkon bol však na úrovni európskej špičky. Slovenka nazbierala 13,300 bod., keď za zostavu s obtiažnosťou 5,5 dostala od rozhodcov 7,800 bodu za exekúciu cvičenia. Mokošová predviedla plynulú zostavu bez chýb, pred ňou na pódiu skončili iba dve maďarské reprezentantky s náročnejšou zostavou.

Majstrovstvá Európy žien - finále, bradlá:
1. Zsofia Kovácsová 13,850, 2. Zoja Székelyová (obe Maď.) 13,550, 3. Barbora MOKOŠOVÁ (SR) 13,300.

Zlato získala víťazka kvalifikácie Zsofia Kovácsová, druhá bola jej krajanka Zoja Székelyová. Až za Slovenkou na štvrtom mieste skončila Rumunka Larisa Iordacheová, ktorá patrí k historicky najúspešnejším gymnastkách na ME. Na svojom konte má päť zlatých, päť strieborných a dve bronzové medaily.