V ČR sa rizikový index drží na 5. stupni, pribudli tisíce prípadov

Nákazu koronavírusom v Nemecku za uplynulý deň potvrdili u 22 770 ľudí. Je to zhruba o dva a pol tisíc viac ako hlásili minulú nedeľu. Od začiatku pandémie sa v 83-miliónovej krajine nakazilo takmer jeden a pol milióna ľudí. V Česku sa rizikový index protiepidemického systému už tretí deň drží na najvyššom – piatom stupni.

Laboratóriá v Česku odhalili v sobotu 5281 prípadov nákazy koronavírusom. Ide o druhý najnižší nárast tento týždeň, no zároveň o najvyšší sobotný nárast od 7. novembra. S odvolaním sa na údaje českého ministerstva zdravotníctva o tom píše webová stránka televíznej stanice Nova.

Rizikový index českého protiepidemického systému PES zostáva na hodnote, ktorá zodpovedá piatemu stupňu. Päťka v tomto prípade označuje najvyšší stupeň pohotovosti. Vo štvrtok sa hodnota zvýšila o päť bodov na 76 a na tej zostala aj v piatok, sobotu a nedeľu. Česko sa v piatok v rámci systému PES, od ktorého závisí zmena protiepidemických opatrení, znovu presunulo do štvrtého stupňa. Znovu tak zatvorili napríklad reštaurácie, kaviarne alebo hotely.

Aktuálne je v krajine v nemocniciach 4484 pacientov s chorobou COVID-19, z toho 592 vo vážnom stave. Aktuálne bojuje s infekciou 80 502 ľudí. Od začiatku pandémie bolo v krajine podľa údajov českého ministerstva zdravotníctva potvrdených už 624 140 infikovaných a 10 331 úmrtí. Za sobotu dosiaľ pribudlo ďalších 36 obetí.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá