Vlhová v druhom zjazde nebodovala, triumf slávila Talianka

19.12.2020 12:07

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nebodovala v druhom zjazde sezóny Svetového pohára, keď v sobotu vo francúzskom Val d'Isere obsadila 33. miesto. Deň predtým skončila na 26. priečke. Naďalej si udržiava komfortný odstup v celkovej klasifikácii SP, keďže Talianka Marta Bassinová skončila za ňou a Američanka Mikaela Shiffrinová v zjazdoch neštartovala.

Vyhrala Talianka Goggiová

Trať, ktorá sa v zjazdoch štandardne nemení, upravili v inkriminovanej pasáži, kde mali pretekárky v piatok problémy s kombináciou kompresie, skoku na pravú stranu a výjazdu z ľavotočivej zákruty. Súťaž však priniesla podobné pódiové výsledky ako v piatok, akurát si prvé dve pretekárky vymenili poradie.

Vyhrala Talianka Sofia Goggiová, o 24 stotín pred Švajčiarkou Corinne Suterovou a slávila svoj ôsmy triumf kariéry. Ťažila opäť z agresívnej a naoko rozhádzanej jazdy, v ktorej však v žiadnom úseku nestratila rýchlosť a oproti piatku neurobila väčšiu chybu. Tej sa naopak nevyvarovala spolufavorizovaná Breezy Johnsonová, Američanka bola v oboch tréningových jazdách mimoriadne rýchla, v generálke dokonca suverénna, ale v dvoch súťažných ju chyby stáli prvé víťazstvá v kariére SP. Johnsonovú v sobotu po najlepších medzičasoch pred nájazdom do pomalšieho úseku zbrzdil záklon v prejazde bránkou a na Goggiovú jej v cieli namerali manko 27 stotín.

Vlhová: Musím byť rýchlejšia

Petra Vlhová išla s číslom štyri, čo bola vzhľadom na okolnosti dňa nevýhoda, keďže sa sklz zrýchľoval a povrch v ťažkých zákrutách neničil. V hornej časti však mala veľmi nádejné medzičasy, oveľa lepšie ako v piatok. V najťažších úsekoch, kde sa v oblúkoch priam padalo do strminy, ubrala z dôrazu a jej strata do cieľa narástla (+2,58 na víťazku).

"Neviem, či to bolo rýchlejšie oproti včerajšku, ale ja som sa cítila lepšie, najmä v hornej časti. Som v cieli živá a zdravá a to je dôležité. Vedomá som si toho, že musím byť rýchlejšia, najmä v častiach, kde treba pustiť lyže a v tom nie som ešte taká zdatná. Nechcem v zjazde za každú cenu riskovať, mohlo by sa niečo stať. Radšej budem na sebe pracovať a zlepšovať sa," povedala Vlhová.

Ďalšia z jej konkurentiek, Talianka Federica Brignoneová po piatkovom páde nešla na štart a tak zo širšej konkurencie na čele všeobecného poradia SP bodovala výraznejšie iba Švajčiarka Michelle Gisinová. Za deviate miesto získala 29 bodov a s celkovým ziskom 298 bodov sa zaradila hneď za Vlhovú (425).