Očkovanie pred Vianocami? Rozhodnú o vakcíne Pfizer-BioNTech

Európska lieková agentúra oznámi rozhodnutie o schválení vakcíny od spoločností Pfizer-BioNTech 21. decembra. Urobí tak o osem dní skôr, ako pôvodne plánovala. Je tak podľa nej možné, že sa začne v Európskej únii očkovať ešte tento rok.

Európska lieková agentúra oznámi rozhodnutie o schválení vakcíny konzorcia Pfizer-BioNTech na použitie v EÚ 21. decembra. Urobí tak o osem dní skôr, ako pôvodne plánovala. EMA uviedla, že po získaní dodatočných údajov zvolá "mimoriadne zasadnutie" už 21. decembra.

Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn vyzval agentúru, aby schválila vakcínu proti koronavírusu ešte pred Vianocami. "Chceme, aby (agentúra) schválila vakcínu ešte pred Vianocami, aby sme mohli s očkovaním začať ešte tento rok," uviedol minister.

Túto vakcínu vyvinula nemecká biotechnologická firma BioNTech a americká farmaceutická spoločnosť Pfizer. Vakcínu už schválili vo Veľkej Británii, Spojených štátoch, Kanade a ďalších krajinách. Nemecko vakcínu dosiaľ používať nemôže, keďže ju najskôr musí schváliť EMA, ktorá vyhodnocuje použitie liečiv a vakcín vo všetkých 27 členských krajinách EÚ.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá