Panika po vianočnom koncerte. Ozbrojenec strieľal pred kostolom

Na schodoch newyorskej katedrály strieľal po návštevníkoch vianočného koncertu ozbrojený muž. Zbraň obrátil aj na políciu a tá ho napokon zastrelila. Úrady nehlásia zranených, ani ďalšie obete.

Policajti v americkom New Yorku v nedeľu smrteľne postrelili muža, ktorý spustil streľbu z dvoch poloautomatických zbraní pred tamojšou katedrálou, kde sa práve skončil predvianočný koncert. Muž začal strieľať na schodoch episkopálnej Katedrály sv. Jána v Manhattane popoludní po konci koncertu pred týmto chrámom. Dav niekoľko sto ľudí sa práve začal rozchádzať, keď paľba spôsobila paniku a ľudia sa snažili utiecť do bezpečia.

Traja policajti zaisťujúci bezpečnosť podujatia vystrelili na muža 15-krát a najmenej raz ho zasiahli do hlavy, oznámil šéf newyorskej polície Dermot Shea. Strelca v kritickom stave previezli do nemocnice a neskôr zomrel. Nikto ďalší zranenia neutrpel.

Totožnosť muža nezverejnili, podľa polície mal však dlhý záznam v registri trestov a okrem dvoch strelných zbraní mal pri sebe ruksak s benzínovým kanistrom, povrazom, drôtom, viacerými nožmi a Bibliou, uviedol Shea. Svedkyňa pre AFP povedala, že muž stihol vypálil asi osem až desať výstrelov, pričom na nikoho nemieril, kričal však: "Strieľajte na mňa, zabite ma."

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá