Po akcii Konzultant rozhodol sudca o väzbe len pre jednu osobu

Po akcii Konzultant rozhodol sudca o väzbe len pre jednu osobu
Zdroj foto: TASR/Jakub Kotian (ilustračné)
Špecializovaný trestný súd v Pezinku v nedeľu rozhodol o vzatí do väzby jednej osoby zadržanej v rámci policajnej akcie Konzultant.

"Sudca pre prípravné konanie ŠTS dnes rozhodol o vzatí do väzby obvinenej A.M. Dôvodom väzby je obava z ovplyvňovania svedkov a z pokračovania v trestnej činnosti. Ďalších troch obvinených sudca prepustil zo zadržania," informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

"U obvineného P. H. súd prijal písomný sľub obvineného, ako aj záruku dôveryhodnej osoby a uložil mu primerané povinnosti a obmedzenia. U obvineného A. S. sudca väzbu nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka a uložil mu primerané povinnosti a obmedzenia. U obvineného E. J. sudca prijal písomný sľub obvineného, ako aj záruku dôveryhodnej osoby a uložil mu primerané povinnosti a obmedzenia," konkretizovala ďalej Kudjáková.

Rozhodnutie nie je právoplatné. ŠTS začal rozhodovať o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry v sobotu 12.12. od 14.00 h.

Policajný vyšetrovateľ obvinil sedem osôb vrátane viacerých starostov z obcí Bratislavského kraja. Zadržaní boli Národnou kriminálnou agentúrou v rámci spomínanej akcie Konzultant, ktorá súvisí s vyšetrovaním trestných činov machinácie pri verejnej dražbe i verejnom obstarávaní a poškodzovania finančných záujmov Európskej únie. Súčasne so zadržaním osôb polícia vykonala aj prehliadky na niekoľkých obecných úradoch.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá