V Bratislave zriaďujú odberné miesta, improvizované trhy končia

V Bratislave zriaďujú odberné miesta, improvizované trhy končia
Zdroj foto: TASR/Pavol Zachar
Bratislavské Staré Mesto od piatka zriaďuje dve mobilné odberové miesta na testovanie na ochorenie COVID-19. Na brífingu o tom informovala starostka mestskej časti Zuzana Aufrichtová.

"Potvrdili nám dve odberové miesta. Jedno na nároží Dobšinského ulice a Palárikovej, kde je novovybudované opatrovateľské zariadenie Starého Mesta, druhé v kultúrnom centre Gaštanová 10," uviedla starostka a dodala, že obidve miesta sú prístupné pre všetkých obyvateľov a mestská časť ich zriadením reaguje na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu v Bratislave.

"Testovať začíname v piatok od 14:00 a na budúci týždeň budeme skúšať a nastavovať podmienky a otváracie časy, ktoré sú pre obyvateľov najvhodnejšie," doplnila. Starostka tiež oznámila, že od piatka mestská časť ruší súhlas s užívaním verejného priestranstva s prevádzkovateľmi, ktorí ponúkali občerstvenie formou ambulantného predaja na Hviezdoslavovom námestí.

"Reagujeme tak na odporúčanie epidemiológa a hlavného hygienika o tom, že spoločné stravovanie na verejnom priestranstve je považované za vysoko rizikové. Preto sme pristúpili k zrušeniu týchto ambulantných predajov," uviedla starostka, avšak dodala, že v poslednom týždni na Hviezdoslavovom námestí spravili kontrolu, ktorá nezistila žiadne porušovanie opatrení. "Napriek tomu si uvedomujeme, že kontrolovať zhromažďovanie ľudí a koncentráciu je nesmierne náročné a v zmysle zodpovednosti sme pristúpili k tomuto riešeniu," uzavrela starostka.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá