Obvineného exšéfa polície operovali, vo väznici sa mal zraniť

Aktualizované:
Bývalý policajný prezident Milan Lučanský, ktorý je obvinený po policajnej akcii Judáš, je hospitalizovaný a musel podstúpiť operáciu. Vo väzbe, kam ho umiestnili, sa mal zraniť. Prvé informácie hovorili o "potýčke".

Prasknutá cievka?

Bývalý šéf polície je vo vojenskej nemocnici v Ružomberku, píše portál Týždňa, ktorý o incidente informoval. Dôvodom operácie má byť "prasknutá cievka", podrobnosti však nie sú k dispozícii.

Ústredná vojenská nemocnica SNP v Ružomberku informáciu nepotvrdila ani nevyvrátila. Podľa jej hovorkyne Petry Diškovej informácie o zdravotnom stave pacientov neposkytuje. Lučanského majú stíhať pre podozrenia z korupcie. 

Neevidujú napadnutie

"Zbor väzenskej a justičnej stráže je oprávnený poskytovať konkrétne informácie o väznených osobách len zákonom stanoveným orgánom a inštitúciám v rozsahu nevyhnutnom na plnenie ich úloh. Vzhľadom na to, že nedisponujeme súhlasom dotknutej osoby, nie sme oprávnení poskytnúť požadované bližšie informácie týkajúce sa osobnosti a súkromia fyzickej osoby," reagovala hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská.

Zdôraznila, že ústav Prešov neeviduje v danom období fyzické napadnutie obvineného alebo odsúdeného ani použitie donucovacích prostriedkov voči obvinenému alebo odsúdenému.

"Ak si zdravotný stav obvineného vyžaduje zdravotnú starostlivosť, ktorú nemožno poskytnúť v ústave, alebo ak je to potrebné na účely trestného konania, väzba sa na nevyhnutne potrebný čas vykonáva v nemocnici pre obvinených a odsúdených v Trenčíne. Ak si zdravotný stav obvineného vyžaduje zdravotnú starostlivosť, ktorú nemožno poskytnúť v ústave alebo v nemocnici pre obvinených a odsúdených v Trenčíne, väzba sa na nevyhnutne potrebný čas vykonáva v inom (civilnom) zdravotníckom zariadení. Pritom stráženie obvineného vykonáva ZVJS," vysvetlila Kacvinská.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá