V Košiciach po požiari evakuovali bytovku, hlásia ranených

Aktualizované:
Výbuch plynu sa v bytovke na košickej Ovručkej ulici nepotvrdil. "Naši pracovníci po uhasení požiaru v byte nenamerali žiadny uniknutý plyn, ani nezistili poškodenie žiadneho plynového zariadenia," povedal Milan Vanga, manažér externej komunikácie spoločnosti SPP - distribúcia.

Vyrazené okenné tabule spôsobil podľa jeho slov pravdepodobne silný požiar. Príčiny požiaru, ku ktorému došlo na piatom poschodí, budú vyšetrovať hasiči. Podľa hovorcu mesta Košice Vladimíra Fabiana došlo k udalosti medzi 19.00 h a 20.00 h.

Hasiči evakuovali 18 osôb, z toho tri deti. Jednu osobu zachránili pomocou výškovej techniky. "V neďalekej telocvični je sústredených približne 40 obyvateľov bytového domu, ktorých vyšetrujú záchranári a hasiči," priblížila Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Do Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura Košice previezli 19 pacientov. "Väčšina bola v poriadku. Štyria ostali na ambulantnom ošetrení na oddelení urgentného príjmu. Ide o ľahšie stavy," uviedla Monika Krišková z komunikačného oddelenia UNLP Košice. Tri deti by mali byť v detskej fakultnej nemocnici.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá