Snežilo na troch miestach, hlási NAKA. Udrela pri akcii Vlek

Snežilo na troch miestach, hlási NAKA. Udrela pri akcii Vlek
Zdroj foto: facebook.com/policiaslovakia
Drogy a desať podozrivých zadržali policajti Národnej kriminálnej agentúrypočas veľkej protidrogovej razie pod krycím názvom Vlek. Tá prebehla v Trenčíne, Prievidzi a v Kysuckom Novom Meste.

Ako informovala polícia na sociálnej sieti, zo zadržaných osôb vyšetrovateľ už šesť obvinil z obzvlášť závažnej drogovej trestnej činnosti ako členov organizovanej skupiny. Vyšetrovateľ s prokurátorom pre nich žiadajú väzbu, rozhodovať o tom bude súd. Nie je vylúčené, že padnú ďalšie obvinenia.

Organizovaná skupina pôsobila najmä na území Trenčianskeho a Žilinského kraja, nevyhýbala sa ale ani iným miestam Slovenska. Ako uviedla polícia, na drogách mali zarábať ich výrobou z prekurzorov, ktoré neoprávnene zadovážili v zahraničí, najmä z Českej a Poľskej republiky. Vyrobené drogy mali prechovávať a ďalej dodávať narkomanom alebo dílerom.

Policajti vykonali množstvo domových prehliadok, vrátane skladových priestorov a vozidiel. Zaistili viac ako 650 gramov pervitínu, čo je približne 6 200 dávok v hodnote približne 41-tisíc eur. Okrem toho zaistili aj marihuanu a desiatky tisíc eur v hotovosti, rôzne komponenty na výrobu drog, mobily a SIM karty, ale aj strelivo rôzneho kalibru. Obvineným v prípade dokázania viny hrozí trest na 15 až 20 rokov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá