Pálenie v očiach, potom zvracanie. Mesto sužuje záhadná choroba

Pálenie v očiach, potom zvracanie. Mesto sužuje záhadná choroba
Zdroj foto: SITA/AP (ilu)
V indickom štáte Ándhrapradéš najmenej jedna osoba skonala a 227 museli hospitalizovať v súvislosti s dosiaľ neidentifikovanou chorobou. Postihnutí mali podľa lekárov širokú škálu príznakov od nevoľnosti až po záchvaty a upadnutie do bezvedomia. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Záhadná choroba sa cez víkend "prehnala" mestom Eluru. Nečakaná udalosť nastala v období, keď India pokračuje v boji proti pandémii koronavírusu. Práve Ándhrapradéš je v Indii jedným z najviac postihnutých štátov, keď odtiaľ dosiaľ hlásili viac ako 800-tisíc nakazených.

Všetkých hospitalizovaných so záhadným ochorením otestovali na prítomnosť COVID-19, u všetkých boli výsledky negatívne a neobsahovali ani dôkazy o žiadnej inej vírusovej infekcii. "Ľudia, ktorí ochoreli, najmä deti, náhle začali zvracať po tom, čo sa sťažovali na pálenie očí. Niektorí z nich upadli do bezvedomia alebo dostali záchvaty," uviedol pre denník Indian Express predstaviteľ nemocnice v Eluru, odkiaľ medzičasom prepustili 70 osôb. Ďalších 157 ľudí stále zostáva na nemocničnom lôžku.

Miestna vláda vysiela do mesta špeciálne lekárske tímy, ktorých úlohou bude vyšetriť príčinu choroby. Zatiaľ údajne stihli vylúčiť znečistenie vody a ovzdušia a pôvod choroby tak pravdepodobne určí až laboratórna analýza.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá