Môže prísť ďalší lockdown. Je otázne, či pred Vianocami, povedal Krajčí

Môže prísť ďalší lockdown. Je otázne, či pred Vianocami, povedal Krajčí
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák
Lockdown je stále jednou z možností, ktorú bude musieť Slovensko akceptovať. Povedal to minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO). To, či by k nemu malo dôjsť pred Vianocami, prípadne po nich, je podľa jeho slov otázkou dohody.

Krajčí v očkovaní vidí zmysel, je veľmi dobrým nástrojom, ako poraziť pandémiu Covid-19.

"Ja si myslím, že keď už by mal byť nejaký lockdown, mal by byť v čase, keď nás to ekonomicky najmenej poškodí," komentoval Krajčí, pričom doplnil, že sledujú dáta, no nedá sa predpokladať, čo sa stane, keďže je Slovensko v núdzovom stave. To, čo by umožnilo ľuďom, aby sa mohli počas nadchádzajúcich sviatkov stretnúť, je podľa šéfa rezortu zdravotníctva antigénové testovanie. Testov je podľa neho ešte dosť, približne okolo jedného milióna.

Testovanie zo slín na školách nie je podľa ministra zdravotníctva zlým nápadom, nápad by však potreboval logistickú prípravu. Keďže sa Slovensku podarilo zrealizovať celoplošné testovanie, Krajčí predpokladá, že by sa to dalo zvládnuť.

Dodal, že očkovanie proti novému koronavírusu bude dobrovoľné. Ľuďom sa bude rezort zdravotníctva snažiť poskytnúť všetky presné pravdivé informácie, aby sa mohli rozhodnúť. Minister v očkovaní vidí zmysel. Podľa jeho slov je veľmi dobrým nástrojom, ako poraziť pandémiu ochorenia Covid-19. Pre bezpečnosť ľudí na Slovensku je podľa Krajčího dôležité, aby sa pendleri dali raz za dva týždne pretestovať. Tvrdí, že ide o ochranu slabších.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá