Už nevedel, či háji správnu vec. OĽANO prišlo o jedného z členov

Už nevedel, či háji správnu vec. OĽANO prišlo o jedného z členov
Zdroj foto: TASR/Roman Hanc
Poslanec Košického samosprávneho kraja a mesta Michalovce Milan Kaplan odchádza z hnutia OĽANO. Oznámil to s tým, že stratil to najpodstatnejšie, čo ho s hnutím spájalo, a tým je presvedčenie, že háji správnu vec.

Kaplan v hnutí pôsobil od roku 2016 ako asistent poslanca Miroslava Sopka, členom bol od roku 2019, za hnutie kandidoval do parlamentu v rokoch 2016 a 2020, nebol však zvolený. OĽANO okrem iného vytýka, že napriek deklarovanému boju s korupciou došlo po voľbách k vymenovaniu bývalej riaditeľky Daňového úradu v Michalovciach Anny Bilecovej za generálnu tajomníčku služobného úradu ministerstva vnútra.

V médiách sa v tom čase spomínali jej prepojenia na obvineného v kauze karuselového podvodu s DPH. Bilecová sa vzdala postu s tým, že odmietla byť ďalej "terčom verejného lynču vedeného bez akýchkoľvek relevantných dôkazov". Podľa Kaplana sa po jeho angažovaní proti nominácii Bilecovej akoby stal v hnutí zo dňa na deň zradcom, ktorý má neukojené ambície.

"Čelil som osobným vyhrážkam, anonymom, obťažovali moju manželku a vrchol všetkého bol, keď ste mňa a aj ďalších kolegov nechali celé dni sledovať NAKA, keď sme pripravovali reportáž s Andrejom Bánom," uviedol. Krajský a mestský poslanec zároveň poukazuje na "ďalšie obrovské prešľapy", spomína vedenie Slovenského pozemkového fondu, pretrvávajúcu korupciu na hraniciach či "kšefty na rómskych deťoch" na súkromnej škole v Trebišove.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá