Niektoré odberné miesta mimoriadne otvoria aj v nedeľu

Niektoré odberné miesta mimoriadne otvoria aj v nedeľu
Zdroj foto: TASR/Martin Baumann
V nedeľu 6. decembra budú mimoriadne otvorené dve odberové miesta v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda v bratislavskej mestskej časti Petržalka. Informovala o tom hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Eva Kliská. Odberné miesto mimoriadne vytvorí aj strana SaS.

Záujem je veľký

"Z dôvodu zvýšeného záujmu o testovanie antigénovými testami, ktorý sme v piatok (4. 12.) na našich mobilných odberových miestach zaznamenali, sme pristúpili k mimoriadnemu otvoreniu dvoch odberových miest v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda v Petržalke," priblížila Kliská.

Antigénové testovania sa budú realizovať v čase od 10.00 do 14.00 h. Mobilné odberové miesta sa nachádzajú na terase pred hlavným vchodom do nemocnice a v hlavnom vchode nemocnice.

Odberné miesto vytvorí aj SaS

Aj koaličná strana SaS otvorí v nedeľu odberové miesto v Liberálnom dome v bratislavskom Ružinove. Chce tým pomôcť pendlerom a turnusovým zamestnancom, ktorí budú od pondelka potrebovať pri vstupe do SR negatívny výsledok antigénového testu. Informoval o tom hovorca SaS Ondrej Šprlák.

"Nepredvídateľné situácie a krátky čas medzi schválenými opatreniami a ich platnosťou vyvolávajú pochopiteľne odpor a rozčarovanie. V SaS spravíme maximum, aby sme uľahčili život aspoň tým, ktorí potrebujú test už v pondelok," uviedol štátny tajomník rezortu zahraničia Martin Klus. Odberové miesto má byť otvorené od 8.00 do 18.00 h a jeho súčasťou majú byť tri odberové tímy.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá