Fico dohováral mládežníkom, Kolesík môže prísť o post lídra

Fico dohováral mládežníkom, Kolesík môže prísť o post lídra
Zdroj foto: SITA
Predseda Smeru-SD Robert Fico si pozval predstaviteľov mládežníckej organizácie Mladí sociálni demokrati (MSD) na pohovor. Dôvodom sú medializované informácie o konflikte vo vedení MSD, viacerí jej členovia sú poslancami Národnej rady SR za Smer-SD.

Fico mládežníkov podľa informácií agentúry SITA vyzval k zodpovednosti a k tomu, aby nekomunikovali cez médiá. Predsedom organizácie je poslanec Andrej Kolesík, podpredsedami sú ďalší poslanci Anton Martvoň a Otto Brixi. Podpredsedníčkou je aj europoslankyňa Katarína Neveďalová.

Práve Neveďalová v auguste pre agentúru SITA povedala, že Kolesík by mal skončiť vo funkcii predsedu Mladých sociálnych demokratov (MSD). "Po šiestich rokoch nastal čas na výmenu predsedu a vedenia," uviedla vtedy pre agentúru SITA podpredsedníčka MSD Katarína Neveďalová. Situáciou okolo výmeny na poste lídra organizácie sa podľa nej budú zaoberať vo vnútri združenia, volebný snem by sa mohol konať na konci tohto alebo začiatkom budúceho roka.

Niekoľko členov mladých vyzvalo Kolesíka na odstúpenie po neúspešných voľbách členov Správnej rady Ústavu pamäti národa (ÚPN), keď šéf MSD klamal o lístkoch s menami odporúčaných nominantov, ktoré rozdával poslancom. "Je to na jeho zvážení," konštatovala Neveďalová. 

Poslanec za Smer-SD a podpredseda MSD Anton Martvoň v auguste zas povedal, že Kolesík by sa mal k svojim činom postaviť ako chlap a vyvodiť zodpovednosť. "Pán Kolesík by mal vyvodiť sebareflexiu. Mal by si položiť otázku, či nepoškodil záujmy a dobré meno Mladých sociálnych demokratov. Zároveň by nemal hľadať vinníkov za neúspech tam, kde nie sú," povedal pre agentúru SITA vtedy Martvoň. Nominácia kandidátov do ÚPN spadala podľa Martvoňa čisto do kompetencií Kolesíka, preto za ňu nesie zodpovednosť.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá