Konflikt sa opäť rozhorel. Úbohá, tvrdí Sulík o premiérovej kritike

Minister hospodárstva a líder koaličnej strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík vníma reakciu premiéra Igora Matoviča na ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu ako „úbohú a smiešnu“. Povedal to na tlačovej besede v Atómovej elektrárni Mochovce.

„Vyzerá to ako úbohá a smiešna reakcia, a to sme už zvyknutí,“ reagoval Sulík na otázky médií. Tie sa pýtali, čo hovorí na reakciu Matoviča o ministerstve školstva, v ktorej premiér uviedol, že preberá do svojich rúk otváranie škôl. Novinárov tiež zaujímalo, či to zároveň nevyzerá ako prejav nedôvery voči ministrovi školstva Branislavovi Gröhlingovi.

Poslankyňa národnej rady Jana Bittó Cigániková v stredu 2. decembra vo svojom statuse na sociálnej sieti uviedla, že bola prítomná pri telefonáte Gröhlinga a Matoviča. V ňom vraj premiér šéfovi školstva odkázal, že školy sa otvoria vtedy, keď sa mu ospravedlní Sulík. Premiér túto informáciu 3. decembra dementoval a vyzval ministra školstva, aby tak urobil verejne tiež, keďže podľa neho ide o klamstvo.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá