Rok 2020 je pre TIPOS, národnú lotériovú spoločnosť, a. s. rekordným z pohľadu obratu firmy

Rok 2020 je pre TIPOS, národnú lotériovú spoločnosť, a. s. rekordným z pohľadu obratu firmy
Zdroj foto: Tipos
TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. skončí rok 2020 s rekordným obratom. Už na konci októbra totiž prekonala celoročný obrat z minulého roka. Štátna lotéria tak vďaka vhodnejšie nastavenému prepojeniu predaja a marketingu, úsporným opatreniam, revíziám zmlúv a ďalším manažérskym krokom zakončí rok 2020, navyše poznačený koronakrízou, s rekordnými číslami. Celkové finančné hospodárenie, vrátane vyčíslenia zisku, zverejní spoločnosť hneď začiatkom roka.

„TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. prekonala na konci októbra celoročný obrat spoločnosti z minulého roka. Kým celkové výnosy spoločnosti TIPOS dosiahli za celý rok 2019 sumu 540 mil. eur, len za prvých desať mesiacov roka 2020 sme ich zvýšili už na sumu takmer 543 mil. eur,“ informoval Marek Kaňka, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s.

„Sme nesmierne hrdí na to, že napriek všetkým krízovým udalostiam sa nám v TIPOSe podarilo dohnať straty a dokonca prekonať obrat z minulého roka. Po prepuknutí koronakrízy v prvom kvartáli 2020 spoločnosť TIPOS výrazne utrpela. Zatvorená bola totiž drvivá väčšina našej predajnej siete. Pochopili sme však, že sa treba adaptovať na online prostredie a preniesť naše produkty aj do online sveta. Zároveň sme efektívnejšie nastavili marketing na predaj našich produktov. To nám výrazne pomohlo,“ vysvetlil generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Marek Kaňka.

Doterajšie výsledky spoločnosti dokazujú, že aj firma, ktorej jediným akcionárom je štát, môže pri dobrom nastavení procesov fungovať efektívne. „Vďaka dobrým hospodárskym výsledkom bude môcť spoločnosť TIPOS ešte vo väčšej miere plniť svoju hlavnú úlohu – podporovať šport a mladé úspešné talenty,“ uzavrel Kaňka.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá