Splnil Matovič očakávania? Odpovede zisťoval prieskum AKO

Nový prieskum agentúry AKO zisťoval, či premiér Igor Matovič podľa ľudí naplnil očakávania, ktoré boli spojené s riadením vlády, ale aj to, ktorému politikovi ľudia pri riešení krízy viac dôverujú.

Podľa 38 percent premiér sklamal

Podľa 38 percent respondentov Matovič očakávania spojené s riadením vlády nenaplnil. Osem percent opýtaných uviedlo, že predseda vlády splnil ich očakávania, 25,4 percenta respondentov uviedlo, že ich očakávania pomerne splnil a 22,5 percenta respondentov odpovedalo, že premiér ich očakávania splnil len málo.

Zdroj: AKO pre Trend

Vyplýva to z prieskumu agentúry Ako, ktorý bol pre týždenník Trend na vzorke tisíc respondentov uskutočnený formou telefonického dopytovania v období 23. – 27. novembra 2020. Informovala o tom Kamila Hříchová z agentúry Ako.

Z prieskumu zároveň vyplýva, že podľa 25,2 percenta opýtaných minister zdravotníctva Marek Krajčí vôbec nesplnil očakávania, ktoré sa týkajú riadenia rezortu a 25,3 percenta respondentov označila, že ich očakávania splnil len málo a možnosť úplne splnil označilo 10,2 percenta opýtaných.

Zdroj: AKO pre Trend

Sulík je pri pandémii najdôveryhodnejší

Respondenti v prieskume zároveň označili za najdôveryhodnejšieho politika spojeného s riešením pandémie ministra hospodárstva Richarda Sulíka, ktorého ako dôveryhodného politika označilo 58 percent respondentov a nedôveryhodný je pre 33,1 percenta opýtaných.

Premiérovi Matovičovi pri riešení pandémie COVID-19 nedôveruje 55, 8 percenta opýtaných a 39 percent respondentov ho považuje za dôveryhodného. Janu Bittó Cigánikovú označilo ako dôveryhodnú 37,9 percenta opýtaných a ako nedôveryhodnú ju označilo 35,9 percenta respondentov.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá