Zničila im povesť? Blahová bude pre Čistý deň čeliť žalobe

Zničila im povesť? Blahová bude pre Čistý deň čeliť žalobe
Zdroj foto: TASR/Henrich Mišovič
Nezisková organizácia Čistý deň zažalovala bývalú poslankyňu za stranu Sloboda a Solidarita Natáliu Blahovú za „neoprávnený zásah do dobrej povesti právnickej osoby“. Žiada od nej ospravedlnenie a finančné odškodné vo výške 60-tisíc eur. Prvé pojednávanie v tejto veci je na Okresnom súde v Trnave naplánované na 9. februára 2021.

Blahová v roku 2016 ako prvá upozornila na možné sexuálne zneužívanie v zariadení. Súdy neskôr odsúdili dvoch zamestnancov za pohlavný styk s neplnoletými chovankyňami.

O termíne pojednávania informovala Blahová, ktorá v roku 2016 ako prvá upozornila na možné sexuálne zneužívanie v resocializačnom zariadení Čistý deň v Galante. Súdy neskôr odsúdili dvoch zamestnancov za pohlavný styk s neplnoletými chovankyňami zariadenia, ktoré dnes už nefunguje. Čistý deň poskytoval resocializáciu drogovo závislým mladým ľuďom.

V roku 2016 Blahová (vtedy SaS) otvorila kauzu možného sexuálneho zneužívania v tomto zariadení. V dôsledku kauzy prišla marci 2018 nezisková organizácia Čistý deň o akreditáciu ministerstva práce. Dnes už resocializačné služby v Galante neposkytuje. Organizácia pôvodne využívala dva objekty, ktoré sú majetkom Trnavského samosprávneho kraja.

Krajskí poslanci v júni 2018 rozhodli o ukončení prenájmu jednej budovy a ukončení výpožičky druhej budovy. Budovu z prenájmu neziskovka vrátila, vypožičanú vrátiť odmieta. Samosprávny kraj sa jej vrátenia dožaduje súdnou cestou. Blahová v minulosti informovala, že čelí aj ďalším žalobám zo strany bývalého riaditeľa Čistého dňa Petra Tománka a rodičov niektorých klientov zariadenia.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá