"Nedotknuteľného" podnikateľa Kollára predviedli na výsluch

Národná kriminálna agentúra pokračuje vo vyšetrovaní korupcie v justícii. Z výkonu väzby policajti na výsluch eskortovali podnikateľa Zoroslava Kollára a krajského sudcu Richarda Molnára. Obaja sú obvinení z korupcie.

Národná kriminálna agentúra zadržala v októbri rámci akcie "Víchrica" vplyvného podnikateľa Zoroslava Kollára, ktorý bol podľa medializovaných špekulácií považovaný doteraz za nedotknuteľného. Právnik Kollár bol na takzvaných mafiánskych zoznamoch a mal byť údajne aj súčasťou konkurznej mafie.

Richard Molnár je konkrétne obvinený z viacnásobného zasahovania do nezávislosti súdu a prijímania úplatkov, píše JOJ. Vo väzbe je od marca. Podnikateľ Zoroslav Kollár je vo väzbe od 27. októbra pre zločiny súvisiace s manipulovaním súdneho konania v prípade sporu spoločnosti Slovakia ring s.r.o. a Doprastav a.s.

Kollár žaloval Doprastav a rozhodnutia vo svoj prospech mal podľa obvinenia záujem dosiahnuť cez spriaznených sudcov. „Na oboch vypovedá ako svedok na polícii sudca Vladimír Sklenka,” dodal portál.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá