Lamanšský prieliv budú strážiť prísnejšie, hliadok má byť viac

Británia a Francúzsko podpísali v sobotu dohodu o posilnení prítomnosti polície v Lamanšskom prielive v snahe zabrániť ďalším migrantom v nelegálnom prechode.

Podľa dohody podpísanej britskou ministerkou vnútra Priti Patelovou a jej francúzskym náprotivkom Geraldom Darmaninom bude na francúzskom pobreží nasadených dvakrát viac policajtov na sledovanie migrantov na mori. Podľa DPA však nie je jasné, koľko ďalších policajtov bude nasadených pozdĺž britského pobrežia.

Od začiatku tohto roka prekonalo Lamanšský prieliv do Británie viac ako 8000 migrantov, pričom vlani ich bolo 2000, uviedla DPA s odvolaním sa na tlačovú agentúru Press Association. Migranti často podnikajú plavbu na malých, nebezpečných gumových člnoch a pravidelne dochádza k tragédiám.

Patelová chce v budúcnosti výrazne sprísniť pravidlá legálnej migrácie do Británie. Charitatívna organizácia Detention Action je však proti. Riaditeľka organizácie Bella Sankeyová uviedla, že je naliehavo potrebné vytvoriť bezpečné a legálne cesty pre migráciu.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá