Parlament rokoval aj o rezervách v rozpočte, poslanci skončili skôr

Poslanci NR SR ukončili rokovanie skôr, zvyčajne v piatok rokujú do druhej hodiny popoludní. Do lavíc zasadnú opäť v utorok 1. 12., keď majú naplánované viaceré body z dielne rezortu hospodárstva či spravodlivosti. V utorok by mali poslanci zároveň voliť generálneho prokurátora.

V závere štvrtého rokovacieho dňa 18. schôdze podpredseda vlády pre legislatívu Štefan Holý (Sme rodina) predstavil novelu zákona, ktorou má Slovensko zaviesť do svojich právnych predpisov legislatívu Európskej únie, ktorá umožňuje národnú ochranu označení pôvodu a zemepisných označení iba na nepoľnohospodárske výrobky. Ochranu označení pôvodu a zemepisných označení poľnohospodárskych výrobkov a potravín, vína, aromatizovaných vínnych výrobkov a liehovín by mala zabezpečovať Európska komisia.

V piatok plénum schválilo novelu zákona, ktorá upravuje pravidlá pri rezervách v rozpočte, ale napríklad aj návrh zákona, na základe ktorého bude od budúceho roka jedna sadzba dane na benzín a jedna na naftu.

Plénum hlasovalo aj o výročných správach o činnosti Generálnej prokuratúry SR a Úradu špeciálnej prokuratúry za minulý rok. Správu o GP poslanci neodobrili a správu o činnosti ÚŠP odmietli. Správu o činnosti ÚŠP prišiel do parlamentu v piatok odprezentovať zástupca špeciálneho prokurátora Alexander Biró.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá