LM: Real v prestrelke zdolal Manchester City 3:2, skvelý vstup PSG

TASR, TA3
18.9.2012 23:27

Skupinová fáza futbalovej Ligy majstrov odštartovala v utorok zápasmi v skupinách A až D. V najväčšom šlágri dňa v D-skupine Real Madrid na svojom trávniku s Manchestrom City dvakrát prehrával, ale v závere otočil na 3:2.

Na štadióne San Bernabeu síce deväťnásobný víťaz súťaže mal hernú prevahu, ale anglický majster dlho odolával. Hosťom vyšiel v 68. minúte skvelým spôsobom brejk dvoch na jedného - Touré prihral Džekovi a ten sa proti padajúcemu Casillasovi nepomýlil. Marcelo síce onedlho vyrovnal, ale päť minút pred koncom Kolarov zakrútil loptu z priameho kopu presne k žrdi. Real sa však nevzdal a mal skvelý záver - Benzema zariadil v 87. minúte vyrovnanie a o tri minúty Ronaldo svojou desiatou strelou v stretnutí rozhodol o triumfe "bieleho baletu".

V ďalšom dueli D-skupiny Borussia Dortmund potvrdila úlohu favorita a gólom Lewandowského z 88. minúty zdolala Ajax Amsterdam 1:0. Ešte predtým domáci Hummels nepremenil v 57. minúte penaltu.

Skvelým spôsobom vstúpili do hlavnej fázy hráči Paríža Saint-Germain, ktorí už v prvej polhodine rozhodli súboj A-skupiny s Dynamom Kyjev. Kanonádu odštartoval Ibrahimovič z pokutového kopu a ďalšie góly neskôr pridali Thiago Silva a Alex. Domáci napokon vyhrali 4:1. Porto uspelo v Záhrebe s Dinamom 2:0 zásluhou gólov Lucha Gonzaleza a Defoura v nadstavenom čase.

V B-skupine si cenný triumf 2:1 pripísal Arsenal na pôde Montpellieru. Domáci sa síce ujali vedenia, ale Podolski a Gervinho ešte v prvom polčase v priebehu dvoch minút otočili skóre. Schalke uspelo v Pireuse s Olympiakosom 2:1 a to ešte Huntelaar zahodil pokutový kop.

Anderlecht Brusel po šesťročnej odmlke úspešne začal svoju ďalšiu púť v Lige majstrov, keď dokázal remizovať v C-skupine na ihrisku milánskeho AC 0:0. "Rossoneri" tak po najhoršom štarte do talianskej ligy od roku 1930 nepresvedčili ani v pohári. Oveľa viac sa darilo Malage, ktorá odprevadila Zenit Petrohrad domov s nádielkou 3:0. V drese hostí chýbal zranený slovenský obranca Tomáš Hubočan.

Sumáre utorňajších zápasov skupinovej fázy LM :

A-skupina:
Dinamo Záhreb - FC Porto 0:2 (0:1)
Góly: 41. Lucho Gonzalez, 90.+ Defour. Rozhodca: Orsato (Tal.)

Paríž Saint-Germain - Dynamo Kyjev 4:1 (3:0)
Góly: 19. Ibrahimovič (z 11m), 29. Thiago Silva, 32. Alex, 90.+ Pastore - 87. Veloso. Rozhodca: Kuipers (Hol.)

B-skupina:
Olympiakos Pireus - FC Schalke 04 1:2 (0:1)
Góly: 58. Abdoun - 41. Höwedes, 59. Huntelaar
Rozhodca: Borbalan (Šp.)

<embed src="http://rd3.videos.sapo.pt/play?file=http://rd3.videos.sapo.pt/yB5Dz0vvdDnqwur80Fei/mov/1" type="application/x-shockwave-flash" width="410" height="281" allowFullScreen="true"></embed>

Montpellier HSC - Arsenal Londýn 1:2 (1:2)
Góly: 9. Belhanda (z 11m) - 16. Podolski, 18. Gervinho. Rozhodca: Carballo (Šp.)

C-skupina:
AC Miláno - RSC Anderlecht Brusel 0:0
Rozhodca: Collum (Škót.)
CF Malaga - Zenit Petrohrad 3:0 (2:0)
Góly: 3. a 76. Isco, 13. Saviola. Rozhodca: Clattenburg (Angl.)

D-skupina:
Borussia Dortmund - Ajax Amsterdam 1:0 (0:0)
Gól: 87. Lewandowski. Rozhodca: Tagliavento (Tal.)

Real Madrid - Manchester City 3:2 (0:0)
Góly: 76. Marcelo, 87. Benzema, 90. Ronaldo - 68. Džeko, 85. Kolarov. Rozhodca: Skomina (Slov.)