Jankovská sa priznala. Rozsiahlo vypovedala o viacerých skutkoch

Najprv všetko popierala, teraz nastal zvrat. Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika sa pred vyšetrovateľom priznala k svojej trestnej činnosti, potvrdil to jej obhajca Peter Erdős. Jankovská hodiny vypovedala na nitrianskej expozitúre Národnej kriminálnej agentúry.

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská je obvinená z podplácania, prijímania úplatku aj zo zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Jednoznačne popísala skutočnosti

„Vypovedá, priznala sa k tomu a uviedla tie skutočnosti tak, ako ich ona vnímala a ako ona konala. Nespochybňujem to, že sa priznala. Priznala sa k svojej trestnej činnosti, vypovedala dosť rozsialo k tomu a k tým skutkom, ktoré sú jej kladené za vinu a uviedla všetky okolnosti, ktoré sú jej známe o tom, ako sa tieto skutky stali,“ povedal Erdős.

Ako uviedol, jeho klientka jednoznačne popísala skutočnosti, ktoré sa jej kladú za vinu. „Jasne popísala to, čo ona mala spraviť. To znamená, že je veľa vecí, ktoré sú napísané v uznesení o vznesení obvinenia, ale ktoré sa tak nestali,“ zdôraznil Erdős.

Nasledovať majú otázky vyšetrovateľov

Spontánna výpoveď Jankovskej sa podľa jej advokáta už skončila, nasledovať budú otázky vyšetrovateľov. Výsluch sa tak môže skončiť až neskoro popoludní. Podľa Erdősa nie je vylúčené, že bude pokračovať aj vo štvrtok. „Moja klientka využila svoje právo a vypovedá. Po skončení dnešného výsluchu sa vyjadrím jasne k tomu, čo odznelo v rámci jej výsluchu. Samozrejme, nechcem tu viesť „on-line prenos“ k tomu, čo vypovedá. Môžem potvrdiť, že sa rozhodla vypovedať a bližšie poskytnem neskôr tie informácie, ktoré budem môcť poskytnúť, pretože sme v neverejnom konaní,“ doplnil Erdős.

Monika Jankovská je stíhaná pre korupčné trestné činy. Vo väzbe skončila po policajnej akcii Búrka. Ďalšie obvinenia jej pribudli po akcii Víchrica.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá