Voľbu generálneho prokurátora presunuli, Kollár vraj chce byť pri nej

Parlament odsúhlasil presunutie ostro sledovanej voľby generálneho prokurátora na budúci utorok. Malo by sa hlasovať okolo 11:00 predpoludním. Podľa medializovaných informácií má byť jedným z dôvodov to, že pri hlasovaní chce byť aj šéf parlamentu a Sme rodina Boris Kollár. Ten je po ťažkej autonehode stále v nemocnici, môžu ho však dovtedy prepustiť.

V koalícii stále nie je zhoda na spoločnom kandidátovi, strany deklarujú, že sa chcú dohodnúť. Viaceré strany si už urobili užší výber kandidátov. Ak sa koalícia nedohodne, mala by platiť pre kluby zelená karta v hlasovaní, tvrdí poslanec Miloš Svrček (Sme rodina). Parlament o voľbe debatoval v stredu ráno, diskusia trvala približne hodinu.

O post generálneho prokurátora má záujem sedem uchádzačov. Sú nimi Jozef Čentéš, prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Hrivnák, Tomáš Honz, Ján Šanta a Maroš Žilinka, prokurátor Krajskej prokuratúry v Banskej Bystrici Rastislav Remeta a sudca Najvyššieho súdu SR Juraj Kliment. Všetci prešli verejným vypočutím v ústavnoprávnom výbore. Generálneho prokurátora menuje do funkcie prezident SR.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá