Extraliga: Banská Bystrica - Žilina 4:3

18.9.2012 19:56

HC'05 Banská Bystrica - MsHK DOXXbet Žilina 4:3 (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0) po predĺžení Góly: 1. K. Grman (Jabrocký), 12. Heizer (Kubka, Bambúch), 39. M. Hudec (tr. strieľanie), 64. M. Hudec (Grman, Ján Sýkora) - 14. M. Drevenák (Devečka), 28. Varga (Michal Važan, Troliga), 59. Varga (Krajči, Troliga) Vylúčení: 6:6: na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - M. Korba, P. Korba, 778 divákov

Hokej - Tipsport extraliga 2012/2013 - 1. kolo:

Banská Bystrica: Dzubina - Kubka, Bambúch, Richter, K. Grman, Ketner, Styk, Predajniansky - Juraj Sýkora, M. Hudec, Ján Sýkora - Jabrocký, Češík, Hvila - Jankovič, Heizer, Lunter - Lamper, Zigo, Nemček
Žilina: Johanes - Devečka, Rúfus, Harant, Dlouhý, Sekáč, Brcko - Varga, Troliga, Michal Važan - Lažo, V. Škoda, Horanský - Krajči, Valášek, M. Drevenák

Banskobystričania mali dobrý nástup do zápasu. Troliga s Devečkom darovali domácim presilovku o dvoch hráčov, ktorú využil v 53. sekunde Grman, keď poslal puk od modrej a Johanes kapituloval - 1:0. Žilinčania následnú výhodu ´baranov´ o jedného hráča ustáli, ale do dobrej príležitosti sa dostali až v polovici prvej tretiny. Troliga najprv v presilovke neposlal pri pravej žrdi puk do odkrytej bránky a následne jeho dobrú strelu kryl brankár Dzubina. Hokejisti spod Urpína sa viac tlačili do útoku a ich snaha bola korunovaná druhým gólom v dvanástej minúte, keď Kubka vystrelil od modrej, odrazený puk sa dostal pred bránku voľnému Heizerovi, ktorý ho dobre trafil vo vzduchu. Z vedenia 2:0 sa tešili domáci iba necelé dve minúty. Hostia znížili po dlhej prihrávke Devečku z obrany na Drevenáka, ktorý z ľavej strany umiestnenou strelou prekonal gólmana HC 05 - 2:1. Banskobystričania potom súpera pritlačili, šance nevyužili Zigo, Ján Sýkora, či Grman, čo by ich mohlo mrzieť, keby Lažo v poslednej sekunde prvej časti hry využil svoje sólo, a nenamieril iba do žŕdky.

Aj do druhej tretiny nastúpili domáci s väčšou snahou skórovať. Veľkú možnosť mal Ján Sýkora v 25. min, dostal sa sám pred bránku, ale obranca súpera mu nedovolil zakončiť. Banskobystričania potom pritlačili hostí v presilovke, ale puk nedokázali poslať za chrbát Johanesa. Za nevyužité šance pykali v 28. minúte. Žilinským ´vlkom´ vyšiel brejk, Važan strieľal z ľavej strany, puk sa odrazil od mantinelu na pravú stranu k Vargovi, ktorý ho z mierneho uhla poslal do domácej bránky - 2:2. Barani mohli kontrovať v 31. minúte po veľkej chybe Devečku, ale Ján Sýkora sám pred žilinským gólmanom opäť neuspel. Hosťom sa potom darila hra štyroch proti štyrom, keď Dlouhý mieril do žŕdky a od korčule Vargu puk takmer skončil za bránkovou čiarou presúvajúceho sa Dzubinu. Domáci priaznivci sa tešili až v závere druhej tretiny, keď v sólovom úniku fauloval Valášek M. Hudeca a nariadené trestné strieľanie útočník domácich premenil - 3:2.

Na začiatku tretej časti mohol Hvila posunúť domácich do dvojgólového vedenia, ale neposlal presnú prihrávku Jankovičovi stojacemu pred odkrytou bránkou. Žilinčania potom neuspeli ani v 65-sekundovej presilovke piatich proti trom. Gólových príležitostí bolo málo na oboch stranách, no napriek tomu sa v závere tretej tretiny naskytla šanca hosťom na vyrovnanie. Najprv síce nevyužili presilovku, ale 119 sekúnd pred klaksónom sa ujala prihrávka Krajčiho spoza bránky a Varga zblízka poslal puk pod hornú žŕdku. V predĺžení ´barani´ využili presilovku štyroch proti trom, keď sa presadil v 64. minúte tvrdou strelou spoza kruhov M. Hudec.