Potvrdené. Zástupkyňa generálneho prokurátora Kováčiková končí

Potvrdené. Zástupkyňa generálneho prokurátora Kováčiková končí
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák
Je to potvrdené. Prvá námestníčka generálnej prokuratúry Viera Kováčiková, ktorá zastupuje aj doposiaľ nezvoleného GP, sa vzdá funkcie a odíde aj z postu prokurátorky. Svoj odchod vysvetľuje tým, že nechce čeliť útokom na svoju osobu a chce vyvodiť zodpovednosť za svoje konanie, keď šla do práce po pozitívnom výsledku testu na ochorenie COVID-19. S rozhodnutím nepočká do zvolenia nového generálneho prokurátora.

Viera Kováčiková: „Je to osobné rozhodnutie. V podstate to súvisí aj s tým vyvodením trestnoprávnej zodpovednosti pokiaľ ide moje konanie, keď som si po pozitívnom teste išla do práce vybaviť nevyhnutné veci.”

„Je to osobné rozhodnutie. V podstate to súvisí aj s tým vyvodením trestnoprávnej zodpovednosti pokiaľ ide moje konanie, keď som si po pozitívnom teste išla do práce vybaviť nevyhnutné veci,” povedala Kováčiková. Podotkla však, že do práce ísť musela.

Kováčiková neplánuje počkať, kým bude zvolený nový generálny prokurátor. Vidí v tom problém, no nie je ochotná čeliť útokom voči svojej osobe a mieni to preto riešiť takýmto spôsobom. Ako doplnila, mala predpoklad, že do konca novembra bude zvolený generálny prokurátor, a tak mu agendu riadne odovzdá. Teraz ale nevie, dokedy celý proces potrvá.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá