O slovenskom chaose pri boji s pandémiou píšu aj maďarské médiá

O slovenskom chaose pri boji s pandémiou píšu aj maďarské médiá
Zdroj foto: SITA/Viktor Zamborský (ilu)
Na Slovensku je pomaly toľko epidemiologických plánov, koľko politických strán. Napísal to v utorok spravodajský server Insfostart.hu v článku venujúcom sa rozporu medzi premiérom Igorom Matovičom a koaličnou stranou SaS v otázke ďalších kôl antigénového testovania v SR.

V Maďarsku je s ochorením COVID-19 aktuálne hospitalizovaných 7598 pacientov, z ktorých 638 je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu. Za posledný deň pribudlo 3929 nakazených novým druhom koronavírusu a v súvislosti s COVID-19 zomrelo 117 ľudí.

Internetové vydanie týždenníka Heti Világgazdaság v titulku napísalo, že celoštátne plošné antigénové testovanie na prítomnosť nového druhu koronavírusu na Slovensku predsa len nebolo takým veľkým úspechom, ako sa na prvý pohľad zdalo. "Počas uplynulého víkendu urobili už tretie kolo testovania s necelými 80.000 záujemcami. Celoplošné testovanie síce bolo politickým úspechom, avšak nedokázalo prekryť už týždne trvajúci súboj premiéra (Igora Matoviča) s jeho ministrom hospodárstva (Richardom Sulíkom z SaS)," napísal HVG.

Podľa spravodajského servera Azonnali.hu Matovič avizoval aj ďalšie kolá plošného testovania, pritom však už dvaja jeho ministri vypracovali nový plán potláčania epidémie koronavírusu. Server okrem iného uviedol, že často protichodné epidemiologické opatrenia vlády, ktoré sa zdajú byť nepremyslené, vytvárajú napätie aj v rámci koalície, pričom premiér Matovič trvá na svojom a začiatkom decembra chce uskutočniť ďalšie celoplošné testovanie.

Azonnali pripomína, že na Slovensku sa doposiaľ nakazilo 96.241 ľudí (podľa výsledkov PCR testov, pričom výsledky antigénových testov sú uvedené v samostatnej štatistike). V súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo v SR 671 chorých a vyliečilo sa z neho 45.883 osôb. V Maďarsku z doteraz 177.952 infikovaných zomrelo 3891 a z choroby sa zotavilo 43.339 ľudí.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá