Vírus v ČR spomalil. Prípadov je výrazne menej ako pred týždňom

V Česku sa podľa dostupných štatistík spomalilo šírenie koronavírusu. Úrady za včerajšok zaznamenali 5515 prípadov, čo je o približne tritisíc menej ako pred týždňom. Pribudlo však 66 úmrtí.

V Českej republike pribudlo v stredu celkovo 5515 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. Vyplýva to z úplnej bilancie, ktorú v noci na štvrtok zverejnilo ministerstvo zdravotníctva ČR. Od začiatku pandémie bolo v Česku potvrdených už 475 284 infikovaných. Počet úmrtí stúpol v priebehu stredy o 66 na 6740.

Z ochorenia COVID-19 sa tam dosiaľ vyliečilo 367 574 pacientov. V súčasnosti je v ČR 100 970 aktívnych prípadov nákazy, z čoho je 6322 osôb hospitalizovaných.

V ČR platí núdzový stav do 20. novembra. Poslanci vo štvrtok rozhodnú, či, prípadne o ako dlho, sa predĺži. Kabinet premiéra Andreja Babiša navrhol, aby bol stav núdze predĺžený o mesiac. Núdzový stav môže vláda vyhlásiť maximálne na 30 dní, na každé ďalšie predĺženie však už potrebuje súhlas Poslaneckej snemovne - dolnej komory parlamentu.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá