Vážny incident na mori. Polícia zadržala desiatky migrantov

Vážny incident na mori. Polícia zadržala desiatky migrantov
Zdroj foto: SITA/AP (ilu)
Britská polícia a príslušníci imigračných úradov zadržali v stredu 72 osôb vrátane 69 albánskych migrantov po tom, čo pri pobreží východného Anglicka zastavili rybársku loď.

Zamestnanci britského Národného kriminálneho úradu (NCA) v spojenej operácii s pohraničnými silami a imigračným úradom zastavili 30-metrové plavidlo v utorok večer vo vodách neďaleko prímorského rezortu Great Yarmouth. Loď vyplávala z belgického prístavného mesta Ostende a bola sprevádzaná do prístavu Harwich v grófstve Essex, uviedol NCA.

Predstavitelia britských úradov tam zadržali troch členov posádky - občana Lotyšska a dvoch Ukrajincov - pre podozrenia z podpory nelegálnej imigrácie. Albánski migranti boli zadržaní pre podozrenia z porušenia imigračných predpisov. "Toto je jasný a vážny incident a závažný pokus o porušenie hraničných kontrol Spojeného kráľovstva," uviedol vo vyhlásení Craig Naylor, zástupca riaditeľa úseku NCA pre vyšetrovanie. "Sme odhodlaní spraviť všetko, čo môžeme, aby sme narušili a rozložili siete na pašovanie ľudí a zabránili im zneužívať migrantov na vlastné obohatenie sa," vyzval.

Británia zaznamenala tento rok prudký nárast nelegálnej migrácie - najvyužívanejšou je pritom hlavná trasa cez Lamanšský prieliv vedúca zo severného Francúzska k pobrežiu grófstva Kent na juhovýchode Anglicka.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá