Sulík podľa premiéra nesplnil zadanie, nechce sa ním zaoberať

Podpredseda vlády a minister hospodárstva Richard Sulík podľa premiéra Igora Matoviča nesplnil jeho zadanie z minulého týždňa. Matovič dal Sulíkovi úlohu do nedele pripraviť alternatívny plán na splnenie podmienok konzília epidemiológov potrebných pre ďalšie uvoľňovanie protipandemických opatrení.

SaS v reakcii na to zopakovala, že plán predstaví v priebehu tohto týždňa. „Predseda SaS na ňom už dlhšie pracuje," uviedol hovorca strany Ondrej Šprlák.

Predseda vlády o tom informoval vo svojom profile na sociálnej sieti. „Je pondelok poobede a ani chýru ani slychu o alternatívnom pláne strany SaS," uviedol Matovič. Premiér od Sulíka očakával, že sa pochlapí a „ukáže, že nevie len nekonštruktívne búrať ako malý nezodpovedný chlapec".

Dodal tiež, že až do momentu, kým neklesne počet pozitívne testovaných na koronavírus na zanedbateľné minimum, nenechá sa vyrušovať „žiadnym podrazom zo strany SaS". „Nebudem sa ním zaoberať, nebudem na neho reagovať. Prečo? Lebo ide naozaj o životy a nemá zmysel sa zapodievať ľuďmi, ktorí si to ani len nevedia uvedomiť," dodal Matovič.

SaS v reakcii na to zopakovala, že plán predstaví v priebehu tohto týždňa. „Predseda SaS na ňom už dlhšie pracuje," uviedol hovorca strany Ondrej Šprlák.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá