Hamilton je opäť majstrom, v počte titulov vyrovnal Schumachera

Aktualizované:
Hamilton je opäť majstrom, v počte titulov vyrovnal Schumachera
Zdroj foto: SITA/AP
Britský pretekár Lewis Hamilton získal siedmy titul majstra sveta F1. Prvenstvo si zabezpečil víťazstvom na Veľkej cene Turecka a v počte majstrovských titulov sa vyrovnal nemeckému rekordérovi Michaelovi Schumacherovi. Brit má pred tromi záverečnými pretekmi sezóny nedostihnuteľný náskok pred druhým v poradí tímovým kolegom Valtterim Bottasom. Víťazstvo v Turecku bolo pre neho už 94. v kariére.

Na pretekoch v Turecku triumfoval pred druhým Mexičanom Sergiom Perezom z Racing Pointu, tretí finišoval Nemec Sebastian Vettel na Ferrari. Víťaz kvalifikácie Lance Stroll mal preteky sľubne rozbehnuté, ale napokon sa umiestnil až na 9. priečke. Do konca šampionátu zostávajú ešte tri podujatia. Nasledujúce je na programe v nedeľu 29. novembra v Bahrajne. Seriál F1 sa vrátil do Turecka po 9 rokoch, v rokoch 2005-2011 sa v Intercity Istanbul Parku odjazdilo 7 podujatí F1.

Mimoriadne mokrá trať sľubovala zaujímavé momenty a o tie nebola núdza už od štartu. V 43. kole došlo k nevšednému momentu, keď Hamilton nadelil tímovému kolegovi Bottasovi jedno kolo. Postupne zvyšoval svoj náskok na čele a súboje o pozície sa diali až za ním. V závere sa Leclerc dostal pred Perezom, spravil však chybu a stratil nielen získanú pozíciu, ale aj tretie miesto, na ktorom sa napokon umiestnil jeho tímový kolega Vettel.

"O niečom takomto sníva každý mladý jazdec. Keď som bol mladý, hovoril som si, že nesmiem o sebe pochybovať a že musím ísť za svojím cieľom. Som veľmi hrdý na tento tím, ktorý bol za mnou celé tie roky. Po kvalifikácii sme boli veľmi sklamaní, no veľa sme sa naučili. Snažili sme sa zlepšiť komunikáciu. Dlho som nevedel, či mám pneumatiky prehriate, prípadne čo si môžem dovoliť. Keď som videl Albona spraviť hodiny, tak som si vravel, že to už musím dokázať. Ďakujem všetkým za podporu, najmä mojej rodine a tímu," uviedol Hamilton.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá