Spomíname na obete nehôd, tento rok vyhasli už stovky životov

Spomíname na obete nehôd, tento rok vyhasli už stovky životov
Zdroj foto: SITA/KR PZ Košice (ilu)
Každý rok si tretiu novembrovú nedeľu pripomínane obete dopravných nehôd. Tento deň má byť nielen spomienkou na vyhasnuté ľudské životy, ale aj ponaučením a upozornením na zvýšenie bezpečnosti na cestách. Tento rok na slovenských cestách zahynulo 204 ľudí, informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Tento rok sa obeťami stalo 204 ľudí - 123 vodičov a ich spolujazdcov, 33 chodcov, 28 motocyklistov a 20 cyklistov.

"Cieľom je nielen uctiť si pamiatku obetí dopravných nehôd, je to aj príležitosť upozorniť na tragické následky porušenia zákona na cestnej komunikácii. Má nám pripomenúť aj našu smrteľnosť, aby sme si viac vážili život, ktorý máme," skonštatovala Bárdyová.

Tento rok sa obeťami dopravných nehôd stalo 204 ľudí. O život prišlo 123 vodičov a ich spolujazdcov, 33 chodcov, 28 motocyklistov a 20 cyklistov. Mnohí na znak úcty postavili na miestach nehody pamätníky a kríže. "Tie by však mali byť aj varovaním, pretože pripomínajú, aká je tenká hranica medzi životom a smrťou. Každý takýto kríž pripomína tragickú udalosť, pri ktorej vyhasol ľudský život a v mnohých prípadoch celkom zbytočne," poznamenala Bárdyová.

Pripomenula tiež, že zabúdať netreba ani na tých, ktorí na mieste dopravnej nehody poskytujú profesionálnu pomoc, a to na záchranárov, hasičov a policajtov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá