Zelenskyj má Covid-19, na Ukrajine zavedú víkendovú karanténu

Zelenskyj má Covid-19, na Ukrajine zavedú víkendovú karanténu
Zdroj foto: SITA/AP
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj mal pozitívny výsledok testu na nový koronavírus. "Na svete neexistujú šťastlivci, pre ktorých by (ochorenie) COVID-19 nebolo hrozbou. Napriek všetkým karanténnym opatreniam som aj ja dostal pozitívny výsledok (testu)," napísal Zelenskyj na Facebooku. Prezident dodal, že sa cíti dobre, a sľúbil, že absolvuje karanténu a naďalej si bude plniť svoje povinnosti.

Túto informáciu následne potvrdila aj Zelenského kancelária. Zelenskyj krátko predtým avizoval, že v krajine čoskoro zavedú takzvanú víkendovú karanténu. "Dočasný karanténny režim cez víkend, približne na niekoľko týždňov, nám môže pomôcť vyhnúť sa tvrdému lockdownu. Zabránime tak veľkému nárastu v počte pacientov a budeme mať čas na prípravu potrebného počtu lôžok," uviedol Zelenskyj.

Ukrajinský minister zdravotníctva Maxim Stepanov vysvetlil, že to znamená, že v sobotu a nedeľu budú fungovať len obchody s potravinami, lekárne, verejná doprava, čerpacie stanice a veterinárne lekárne. Reštaurácie, kaviarne a iné stravovacie zariadenia budú uzavreté, pričom jedlo či nápoje si zákazníci budú smieť vziať iba so sebou.

Na Ukrajine od začiatku pandémie zaznamenali už celkovo 469.018 prípadov nákazy koronavírusom a 8565 súvisiacich úmrtí. V sobotu v krajine hlásili rekordných 10.746 nových prípadov nákazy. Kabinet ministrov 13. októbra predĺžil karanténne opatrenia na Ukrajine do konca tohto roka.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá