Trumpovi radia už aj manželka a zať, aby prijal volebnú prehru

Melania Trumpová, manželka prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa, ako aj jeho zať Jared Kushner, mu odporúčajú, aby priznal volebnú porážku a prijal víťazstvo demokrata Joea Bidena. Informovala o tom v pondelok stanica CNN s odvolaním sa na nemenované zdroje.

Prvá dáma USA - podľa zdroja oboznámeného s rozhovormi vedenými v súkromí - uviedla, že nastal čas, aby Trump akceptoval volebnú prehru. Podľa iného zdroja mu to odporúča i Jared Kushner, manžel jeho dcéry Ivanky, ktorý je zároveň Trumpovým poradcom. Prvá dáma aj Kushner však tento svoj údajný postoj verejne neprejavili a oficiálne stále stoja za Trumpom. Dvaja dospelí Trumpovi synovia - Donald a Eric - ho, naopak, povzbudzujú, aby bojoval naďalej, uvádza CNN.

Republikánov a Trumpových podporovateľov údajne tlačia k tomu, aby verejne odmietli výsledky, a to napriek tomu, že v sobotu sa Biden stal víťazom amerických prezidentských volieb po tom, čo zvíťazil v kľúčovom štáte Pensylvánia. Bývalý viceprezident tým presiahol hranicu 270 hlasov voliteľov, ktorú potreboval na potvrdenie víťazstva.

Aktuálna bilancia počtu voliteľov je podľa CNN 279 ku 214 v prospech Joea Bidena. Trump však svoju volebnú prehru odmieta priznať. Vyhlasuje, že voľby sa ešte neskončili a že podnikne ešte ďalšie právne kroky na spochybnenie Bidenovho víťazstva. Zbor voliteľov, ktorý formálne zvolí prezidenta a viceprezidentku na ďalšie funkčné obdobie, sa zíde 14. decembra.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá