Z Bratislavy sa bude lietať do populárnej egyptskej destinácie, treba test

Z Bratislavy sa bude lietať do populárnej egyptskej destinácie, treba test
Zdroj foto: SITA/AP (ilu)
Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave sa bude lietať do Hurghady v Egypte. Pravidelné lety leteckej spoločnosti Air Cairo do tejto destinácie sú plánované od 18. decembra tohto roka do 26. marca 2021 s frekvenciou raz týždenne, a to každý piatok. Informovala o tom hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Priblížila, že cestujúci do gubernií Južný Sinaj, Červené more, Luxor a Asuán sú oslobodení od poplatkov za vydávanie turistických víz do 30. apríla 2021. Aj pre dovolenkárov v Hurghade tak platí bezvízový vstup do krajiny, ak sa preukážu hotelovým voucherom.

"Od septembra je podmienkou vstupu do Egypta pre všetkých cestujúcich prichádzajúcich do krajiny povinnosť predložiť negatívny PCR test, ktorý nie je starší ako 72 hodín. Táto povinnosť sa nevzťahuje na deti do 6 rokov," upozornila Ševčíková.

Test je podľa nej možné absolvovať aj priamo na letisku po prílete do Hurghady a následne zotrvať v karanténe v hoteli do času obdržania negatívneho výsledku testu, ktorý by mal byť známy do 48 hodín.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá