Políciu mal tajne riadiť Bödör, lustrovali vraj Matoviča i Lipšica

Políciu mal tajne riadiť Bödör, lustrovali vraj Matoviča i Lipšica
Zdroj foto: SITA/Branislav Bibel
Políciu mal na tajných poradách riadiť Norbert Bödör. Ten bol na čele zločineckej skupiny pozostávajúcej z 13 členov, ktorá existovala minimálne od roku 2012. Hierarchicky mal za nim nasledovať bývalý prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar.

Bödörovi mali slúžiť

Zločinecká skupina, zložená z najvyšších policajných funkcionárov, mala v roku 2015 neoprávnene lustrovať aj niekdajších opozičných poslancov Igora Matoviča a Daniela Lipšica. Podľa Denníka N Tibor Gašpar a ostatní policajní funkcionári Norbertovi Bödörovi slúžili a postup skupiny si mali pravidelne dohadovať v jednej z bratislavských budov.

Polícia v uplynulých dňoch a týždňoch niektorých jej členov už obvinila zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z podplácania, z prijímania úplatku a zo zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Dostávali pokyny a delili si úplatky

Denník N poukázal na to, že podľa svedkov si na poradách delili členovia úplatky a Norbert Bödör im dával pokyny, ako majú vo vybraných kauzách konať. Vypovedal o tom nielen bývalý riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó, ale aj minimálne ďalší šiesti svedkovia či obvinení.

Medzi nimi bol aj bývalý riaditeľ Národnej jednotky finančnej polície Bernard Slobodník. Okrem týchto ľudí boli členmi skupiny aj špeciálny prokurátor Dušan Kováčik, bývalý riaditeľ Národnej protikorupčnej jednotky Róbert Krajmer, bývalý riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry Peter Hraško, bývalý riaditeľ Spravodajskej jednotky finančnej polície NAKA Pavol Vorobjov, bývalý riaditeľ ekonomickej sekcie ministerstva vnútra Martin F.

Ďalší mali byť bývalý zástupca Bernarda Slobodníka Milan M., bývalý šéf odposluchov v Slovenskej informačnej službe a bývalý riaditeľ odboru podpory riadenia NAKA Marián Z. či bývalý zástupca riaditeľa expozitúry západ Národnej jednotky finančnej polície NAKA Peter B. Patrili tam aj bývalí referenti Milan Ž. a Ivan B.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá