Vyvinuli špeciálny test, ktorý zistí koronavírus aj chrípku

Vyvinuli špeciálny test, ktorý zistí koronavírus aj chrípku
Zdroj foto: SITA/AP ilustračné
Zdravotnícke úrady v Južnej Kórei schválili nový test, ktorý je navrhnutý tak, aby z tej istej vzorky zistil aj ochorenie COVID-19 aj sezónnu chrípku, čo pomôže predísť preťaženiu nemocníc, keďže pandémia koronavírusu pokračuje aj počas novej chrípkovej sezóny.

V krajine doteraz odhalili 26 925 prípadov nákazy koronavírusom. V súvislosti s touto infekciou v Južnej Kórei zomrelo 474 ľudí.

Nový test je rozvinutou verziou PCR testov, ktoré sa používajú na zistenie ochorenia COVID-19 zo vzoriek z nosa a hrdla. COVID-19 a sezónnu chrípku je ťažké rozlíšiť podľa ich príznakov, takže diagnostikovanie oboch za tri a šesť hodín "bude pohodlné pre pacientov a zároveň zredukuje záťaž zdravotníckych pracovníkov", povedal vysokopostavený predstaviteľ juhokórejského ministerstva zdravotníctva Jon Tä-ho.

Juhokórejský Úrad pre kontrolu a prevenciu chorôb v stredu nahlásil 118 nových prípadov ochorenia COVID-19. Väčšinu z nich zistili v husto obývanej oblasti hlavného mesta Soul. V krajine doteraz odhalili 26 925 prípadov nákazy koronavírusom. V súvislosti s touto infekciou v Južnej Kórei zomrelo 474 ľudí.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá