Slovensko je po útoku v šoku. Reagoval Matovič i zranený Kollár

Na útok vo Viedni zareagovali aj naši politici a rezort diplomacie. Rakúsku kondoloval premiér Igor Matovič aj zranený šéf parlamentu Boris Kollár. Minister zahraničia Ivan Korčok zaslal svojmu rakúskemu partnerovi Alexandrovi Schallenbergovi v súvislosti s teroristickými útokmi vo Viedni sústrastný telegram.

Predseda NR SR Kollár s "ľútosťou a zármutkom" prijal správu o teroristickom útoku, ktorý sa odohral vo Viedni. Premiér Igor Matovič na sociálnej sieti v súvislosti s útokom napísal "Zostávajte silní, Rakúsko"„Mrzí ma ďalší tragický čin terorizmu, ktorý sa stal včera v noci vo Viedni, našom susednom meste. Myslím na rodiny s obeťami a občanov Rakúska,“ dodal.

Slovenská polícia zaviedla na hraničných priechodoch s Rakúskom kontroly. Dôvodom je zabezpečenie bezpečnosti občanov.

Ešte v pondelok vo večerných hodinách dal Kollár z nemocnice pokyn na kondolenciu predsedovi Národnej rady Rakúskej republiky Wolfgangovi Sobotkovi, ktorá v utorok ráno odišla diplomatickou poštou. Informovala o tom riaditeľka odboru komunikácie parlamentu Michaela Jurcová. „Vyjadrujem rozhorčenie nad tým, čo sa stalo, zároveň vyjadrujem úprimnú sústrasť celému rakúskemu ľudu. V týchto ťažkých chvíľach sme s vami, myslíme na vás a modlíme sa za vás,“ znie kondolencia predsedu parlamentu Borisa Kollára.

V pondelok večer došlo v centre Viedne neďaleko synagógy na ulici Seitenstettengasse a na ďalších piatich miestach k streľbe. Rakúsky minister vnútra Karl Nehammer v telefonickom rozhovore pre stanicu ORF uviedol, že streľba je zrejme teroristickým útokom, do ktorého je zapojených viacero páchateľov. Útok si vyžiadal niekoľko mŕtvych a viacero ťažko zranených.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá