Rakúsko posiela pomoc. V núdzi poznáš priateľa, reaguje Matovič

Pár hodín pred začiatkom testovania stále nie je jasné, či bude dostatok kapacít na uskutočnenie tejto obrovskej operácie. Okrem slovenských zdravotníkov či množstva dobrovoľníkov ponúkli pomocnú ruku aj z Rakúska.

Pri príprave a vykonaní celoplošného testovania obyvateľstva Slovenska bude pomáhať aj 50 vojenských medikov, ktorí sú príslušníci ozbrojených síl Rakúskej republiky. Vyplýva to z návrhu, ktorý odsúhlasila vláda na rokovaní. Majú tiež pomáhať pri odstraňovaní následkov núdzového stavu.

Ako po rokovaní vlády uviedol premiér Igor Matovič vo svojom profile na sociálnej sieti, rakúski medici budú súčasťou odberových tímov v bratislavskej Petržalke. „V núdzi poznáš priateľa a dobrého suseda,“ dodal Matovič.

Rakúsko potvrdilo Slovensku vyslanie 50 vojenských medikov s cieľom posilnenia integrovaných tímov zostavených na prípravu a vykonanie celoštátneho testovania obyvateľstva. Na Slovensku majú vojenskí medici pôsobiť počas nasledujúcich dvoch víkendov na odberových miestach. „Následne budú pomáhať Ozbrojeným silám SR odstraňovať následky núdzového stavu. Ministerstvo obrany SR je pripravené zabezpečiť týmto príslušníkom ozbrojených síl logistickú podporu,“ píše sa v predkladacej správe odsúhlaseného návrhu.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá