Ako to bude s kontrolami po testoch. Budú náhodné i cielené

Dodržiavanie povinnej karantény nariadenej pre pozitívne testovaných po víkendovom plošnom testovaní na ochorenie COVID-19 budú policajti kontrolovať náhodne i cielene. Minister vnútra Roman Mikulec to uviedol po rokovaní vlády. Po testovaní budete potrebovať certifikáty.

Na Slovensku bude v sobotu 31. októbra a nedeľu 1. novembra od 7:00 do 22:00 celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19. Zdravotník vypíše certifikát, kde vyznačí výsledok testu. Ak bude mať niekto pozitívny výsledok, odchádza do domácej desaťdňovej karantény.

"Stále platí povinnosť, že keď niekto chce ísť do práce po testovaní, má sa preukázať negatívnym testom," pripomenul minister. Režim práce či kontrolu zamestnancov po testovaní si podľa neho musia prevádzky zabezpečiť samy.

Problematiku ľudí bez domova budú do veľkej miery riešiť hlavne obce a samospráva. "My budeme, samozrejme, s nimi spolupracovať," dodal šéf rezortu. Prvé kolo celoplošného testovania obyvateľov sa uskutoční počas nadchádzajúceho víkendu 31. 10. a 1. 11.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá