V USA vrcholí kampaň. Trumpovu webstránku ovládli hekeri

V USA vrcholí kampaň. Trumpovu webstránku ovládli hekeri
Zdroj foto: SITA/AP
Hekeri v utorok nakrátko prenikli do webovej stránky kampane amerického prezidenta Donalda Trumpa, len týždeň pred prezidentskými voľbami. Informovali o tom predstavitelia kampane a americké médiá.

"Táto stránka je ovládnutá," uvádzalo sa v odkaze, ktorý sa objavil na stránke donaldjtrump.com, kde sa obvykle zverejňujú podrobnosti o zhromaždeniach a výzvy na finančné príspevky. "Svet už má dosť falošných správ (fake news) šírených denne prezidentom donaldom j trumpom," stálo v odkaze na webe.

Hovorca Trumpovej kampane Tim Murtaugh povedal, že webovú stránku dali rýchlo do poriadku a žiadne údaje z nej neunikli. "Webová stránka Trumpovej kampane bola narušená a s policajnými orgánmi vyšetrujeme zdroj útoku," dodal Murtaugh.

Webová stránka Techcrunch zameraná na novinky v oblasti technológií sa vyjadrila, že prienik hekerov bol podľa všetkého podvodom zameraným na získanie ťažko vystopovateľnej kryptomeny Monero. Hekeri v odkaze tvrdili, že získali dôverné informácie o Trumpovi a jeho príbuzných. Dali ľuďom inštrukcie, aby poslali kryptomenu na jednu adresu, ak chcú, aby boli tieto informácie odhalené, a na inú adresu, ak chcú, aby zostali utajené.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá